Ile razy karmić psa dziennie ?
Porady

Ile razy dziennie karmić psa ?

Żywienie psa to ważny element wspólnego życia z czworonogiem, gdyż to co je wpływa na zdrowie. Najczęściej sięgamy po gotowe karmy suche i mokre, które są odpowiednio zbilansowane i dostosowane do potrzeb psa. Jednak musimy zwrócić uwagę na wielkość, a także wiek psa, gdyż wpływa to na jego potrzeby żywieniowe. Aktywne psy potrzebują bardziej kalorycznej karmy, a te z nadwagą powinny spożywać niskokaloryczne karmy typu light. Ilość posiłków dla psa zależy przede wszystkim od jego wieku, ale trzeba również wziąć pod uwagę jego rasę i ilość aktywności w ciągu dnia. 

Ile razy dziennie karmić psa?

 

Szczeniaki należy karmić nawet 6-7 razy dziennie małymi porcjami, gdyż ich małe brzuszki są delikatne. Zbyt duża porcja karmy u szczeniaka powoduje problemy z układem pokarmowym, takie jak wymioty, zaparcia czy biegunki. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość podawanych posiłków, a jednocześnie zwiększa się ich wielkość. Docelowo należy dojść do dwóch posiłków w ciągu dnia, co jest odpowiednią ilością dla psów. Niektóre rasy psów można karmić 3 razy dziennie mniejszymi porcjami, gdyż są one z natury zawsze głodne. Zaliczyć można do nich psy rasy golden retriever. 

 

Warto pamiętać, że podając ciastka należy zmniejszać dzienną porcję karmy, co zapobiega wystąpieniu nadwagi u psa. Jeśli chodzi o karmę, to musimy zwrócić uwagę na jej skład, w którym mięso powinno być na pierwszym miejscu. Warto wybrać karmę bez zbóż, gdyż są one ciężkostrawne i tuczące, co negatywnie wpływa zwłaszcza na szczeniaki. Suchą karmę dla szczeniaków najlepiej namoczyć przed podaniem, co ułatwia spożywanie posiłku. Warto od czasu do czasu podawać mokrą karmę, co w razie potrzeby pozwoli na łatwiejsze podanie tabletek.

Golden Retriever Tofi

Paweł Pietrusiak

Z wykształcenia inżynier informatyki - e-commerce. Zawodowo zajmuje się prowadzeniem e-biznesu. Jestem właścicielem Golden Retrievera - Tofika 9 lat oraz ojcem 13 letniego Filipa. Moje zamiłowania to nowe technologie, zabawki, kinematografia, sport i podróżowanie.

Możesz również polubić…

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.