Golden Retriever Tofi do góry nogami
To co lubimy robić

Co robić gdy za oknem plucha ?

Każdy z nas zna chyba piosenkę Kabaretu Starszych Panów „W czasie deszczu dzieci się nudzą”. Co jednak zrobić, kiedy faktycznie pada deszcz, albo przenikliwe zimno nie pozwala na wyjście z domu, a nasze pociechy z nudów nie wiedzą już co ze sobą zrobić?
Nawet w czasie pluchy i zawieruchy można dzieciakom w domu stworzyć kolorowy i ciekawy świat. A przede wszystkim świat, w którym maluchy będą się mogły wyszaleć.
Podpowiadam tu kilka nieskomplikowanych sposobów, aby zapewnić dzieciakom zarówno dobrą zabawę, jak i trochę ruchu, kiedy wyjście na dwór jest niemożliwe.

1. Muzyka i tańce.
Gdy za oknem szaro i deszczowo, warto wpuścić do domu dźwięki muzyki. Dzieciaki kochają ruch przy jej dźwiękach. Początkowo nie ma to nic wspólnego z tańcem, ale potem w dzikie pląsy najmłodszych można wpleść trochę organizacji, na przykład zmniejszać intensywność ruchu przy wolniejszej muzyce.

2. Tor przeszkód.
Nie potrzeba dużego wnętrza, ani specjalistycznego sprzętu, aby w taki właśnie sposób ćwiczyć z dziećmi sprawność i zwinność. Wystarczy kilka krzeseł, sznurek lub skakanka, piłka. Czołganie, wspinanie się, chwytanie i rzucanie – to tylko niektóre z umiejętności, które będzie doskonaliła ta zabawa.

3. Bitwa na poduszki.
Będą się nią cieszyć nie tylko dzieci. Ta zabawa poprawi humor całej rodzinie.

4. Gra na instrumentach
Dzieci bardzo lubią hałasować – to wiadomo nie od dziś. Dając im do rąk najprostsze instrumenty – grzechotki, dzwonki, bębenki, sprawimy im wiele radości. Początkowo zabawa będzie polegała na nieskoordynowanym hałasowaniu. Stopniowo zacznie coraz bardziej przypominać uporządkowane dźwięki.

5. Bawienie się zabawkami

Doskonałym pomysłem jest zabawa ulubionymi zabawkami takim jak np. hulajnoga jeździk Można się nią bawić zarówno w domu dla młodszych dzieci jak i na dworze. Edukacyjne zabawki i gry planszowe a na pewno klocki potrafią zająć bardzo dużo czasu naszym pociechom.

6. Zabawa z Golden Retrieverem

Czy pada czy słońce Goldeny zawsze mają ochotę na zabawę i już spojrzenie na nich pozwala poprawić sobie humor.

A kiedy już dzieciaki są rozbawione i zmęczone, pora na wyciszenie – a nic tak dobrze nie uspokaja, jak czas spędzony wspólnie na czytaniu ulubionej książeczki. Po tak spędzonym czasie, nasze pociechy nie będą żałować, że za oknem plucha.

Paweł Pietrusiak

Z wykształcenia inżynier informatyki - e-commerce. Zawodowo zajmuje się prowadzeniem e-biznesu. Jestem właścicielem Golden Retrievera - Tofika 9 lat oraz ojcem 13 letniego Filipa. Moje zamiłowania to nowe technologie, zabawki, kinematografia, sport i podróżowanie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.